bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 30 listopada 2018
  • 17 grudnia 2018
  • wyświetleń: 21117

[WIDEO, ZDJĘCIA] To były wyjątkowe Święta na Starówce!

Zakończyła się tegoroczna edycja "Świąt na Starówce". W miniony weekend bielski Rynek i plac Bolesława Chrobrego przewinęły się tysiące bielszczan i turystów.

Święta na Starówce 2018 · fot.


Święta na Starówce trwale wpisały się już w miejski krajobraz, stwarzając miłą przedświąteczną atmosferę tuż przed Bożym Narodzeniem oraz stając się lubianą i wyczekiwaną imprezą dla całych rodzin. W tym roku Święta na Starówce odbędą się już po raz dwunasty.

Do udziału w kiermaszu zaproszone zostały firmy produkujące wyroby regionalne, restauratorzy mający w ofercie potrawy i napoje regionalne oraz beskidzcy twórcy ludowi. Swój udział zapowiedzieli wystawcy z Bielska-Białej i okolicy, a także z Częstochowy, Krakowa, Jasła, Tarnobrzegu, Koziegłówek, Mysłowic, Sosnowca, Gliwic, Chorzowa, Żor, Rudy Śląskiej, Tychów, Łodzi, Rabki i innych miast. To dobra okazja, aby kupić ręcznie wykonane oryginalne ozdoby świąteczne, biżuterię, ceramikę, wyroby ze skóry, filcu i szkła, a także ekologiczne kosmetyki.

Loading...


Podczas imprezy na Rynku wystąpiły zespoły muzyczne, które wykonają najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy. Na scenie zaprezentowały się się m.in.: Bielskie Studio Piosenki - „Już słychać kolęd dźwięk”, uczniowie bielskiej Szkoły Muzycznej pod dyrekcją Tomasza Janusza - „Święta na jazzowo”, Zespół Kamuflaż - „Świąteczne kolędowanie”, „Świąteczne chwile z zespołem Chwila”, Katarzyna Kosecka z zespołem, Ciocia Tunia - „Jak co roku idą święta”, Zespół Włóczykije - „Kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne z całego świata” oraz Damian Luber Quartet - „Świątecznie”.

Miejski Dom Kultury reprezentowały: Chór Gospel z DK w Olszówce, Kapela Folkowa i Zespół Wokalny Retro z DK w Wapienicy, Chórek Pinokio i Zespół Wokalny Kontrasty z DK w Komorowicach, Zespól Wokalny Niżej i Formacja Tańca Hip-Hop Mad Moves z DK Włókniarzy.

Święta na Starówce - 14.12.2018 · fot.


Stoiska gastronomiczne usytuowano zostaną na Rynku, a stoiska handlowe na ulicy Wzgórze i na placu Bolesława Chrobrego. Na schodach placu ustawiono telebim, który przekazywał obraz i dźwięk ze sceny na Rynku.

Dla najmłodszych zorganizowano bezpłatne warsztaty, w trakcie których dzieci mogły zdobić pierniczki oraz wykonywać ozdoby choinkowe. Czynna była bezpłatna karuzela, a Mikołaj ze Śnieżynką częstował najmłodszych słodyczami. Święta na Starówce uatrakcyjnione zostaną dodatkowym profesjonalnym oświetleniem, wykorzystującym elewacje kamienic, płytę Rynku oraz inne elementy architektury.

Klimatyczne Święta na Starówce · fot.


Impreza została zorganizowana przez Wydziały Promocji Miasta oraz Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej wspólnie z Agencją Reklamową PROMIX i Bielskim Centrum Kultury.

Jarmark Świąteczny i bielskie choinki · fot.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.