bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 6 listopada 2018
  • wyświetleń: 5416

1/3 bielskich policjantów na zwolnieniach lekarskich!

Strajk polskiej policji przybiera na sile. Aktualnie we wszystkich polskich jednostkach mundurowi masowo biorą zwolnienia lekarskie. W bielskim garnizonie na L4 jest około 1/3 policjantów!

Otwarcie nowej Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej - 28.05.2018
Minister Joachim Brudziński w Bielsku-Białej · fot.


- Aktualnie na zwolnieniach lekarskich przebywa 1/3 bielskiego garnizonu, niemniej zachowana jest ciągłość służby - poinformowała podinspektor Elwira Jurasz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji.

Sytuacja w innych miastach jest jeszcze gorsza. W wielu miejscowościach na interwencje udaje się kadra kierownicza komend i komisariatów. Tak było w Tychach, gdzie w patrolach drogówki jeździli naczelnik i jego zastępca. Na interwencję pojechał również komendant miejski tyskiej policji.

Loading...


Policjanci walczą o wyższe pensje, powrót do poprzedniego systemu emerytalnego i odmrożenia waloryzacji pensji. Przypominamy, że protest policjantów rozpoczął się już w lipcu br. NSZZ Policjantów apelował wówczas, aby wobec sprawców wykroczeń nie stosować mandatów, tylko pouczenia.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.