Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 30 października 2018
  • 4 listopada 2018
  • wyświetleń: 3783

Parkomaty droższe niż zakładano. Trzeba będzie dołożyć milion złotych

Do przetargu na udostępnienie i obsługę parkomatów w Strefie Płatnego Parkowania w Bielsku-Białej przystąpiły trzy firmy. Najtańsza oferta opiewa na kwotę 4,9 mln złotych. To o ponad milion więcej niż zakładał Miejski Zarząd Dróg.

parkomat
Parkomat na pl. Wojska Polskiego · fot. bielsko.info


26 października poznaliśmy oferty, które wpłynęły w trakcie przetargu. Zainteresowanie udostępnieniem i obsługą parkomatów wykazały cztery firmy. Najtańszą ofertę złożyło konsorcjium firm Mobile Traffic Data - Project Parking z Poznania, które wyceniło usługę na 4,904 mln złotych. Nieznacznie droższa jest oferta firmy City Parking Group z Grudziądza - 4,907 mln złotych. Najwyższą cenę zaproponowała spółka KBU z Krakowa - 5,389 mln złotych.

MZD poinformował, że na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 3,877 mln złotych. To o ponad milion złotych mniej niż wynosi najtańsza oferta zgłoszona w przetargu.

Przypominamy, że zamówienie obejmuje przede wszystkim dostawę, montaż, zaprogramowanie oraz uruchomienie 80 sztuk parkomatów do obsługi Strefy Płatnego Parkowania w Bielsku-Białej. Wykonawca będzie musiał opracować projekt lokalizacji nowych parkomatów na podstawie przygotowanej przez Miejski Zarząd Dróg orientacyjnej lokalizacji urządzeń.

parkomaty
Orientacyjna mapa parkomatów · fot. MZD Bielsko-Biała


Dodatkowo firma, która wygra przetarg, będzie musiała dostarczyć oprogramowanie do zarządzania parkomatami, a także przekazać oprogramowanie do windykacji należności wraz z przeszkoleniem pracowników w zakresie obsługi i konfiguracji systemu. Sprawdzaniem zaparkowanych samochodów ma zajmować się około 10 osób.

Przetarg obejmuje także dostawę i zaprogramowanie 15 sztuk zestawów urządzeń mobilnych (przenośnych urządzeń kontrolnych), w skład których wchodzi terminal kontrolerski jako urządzenie rejestrująco-fotografujące oraz drukarka do druku zawiadomień o przeprowadzonej kontroli oraz o obowiązku zapłaty opłaty dodatkowej. W parkomatach będzie można płacić bilonem oraz kartami płatniczymi.

Termin realizacji zamówienia wynosi 63 miesięcy od dnia podpisania umowy, w tym 3 miesiące od podpisania umowy na dostawę, montaż i uruchomienie parkomatów oraz 60 miesięcy na obsługę techniczno - serwisową.

parkomat
Parkomat na pl. Wojska Polskiego · fot. bielsko.info

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.