bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 4 października 2018
  • 7 października 2018
  • wyświetleń: 9151

Szpital Pediatryczny oddalił skargę matki pacjentki. Nie było uchybień

Dyrekcja Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej oddaliła skargę matki małej pacjentki. Kobieta zarzucała, że jej córka została źle potraktowana w czasie wizyty w poradni nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

poradnia, szpital,
Szpital Pediatryczny oddalił skargę matki pacjentki. Nie było uchybień · fot.


Przypominamy, że chodzi o sytuację, którą w mediach społecznościowych przedstawiła matka 7-letniej dziewczynki. Kobieta w mocnych słowach skrytykowała przebieg wizyty i postawę pediatry. Zdanie lekarza było zgoła odmienne. Matka dziewczyny złożyła na pediatrę oficjalną skargę u dyrektora Szpitala Pediatrycznego.

O sprawie z perspektywy matki oraz lekarza pediatry pisaliśmy w artykułach: "Skaza na wizerunku szpitala? Matka opisała przebieg wizyty" oraz "Nieuzasadniona wizyta w poradni? Głos ma lekarz pediatra".

Oświadczenie dyrekcji Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej

Z uwagi na fakt nagłośnienia za pośrednictwem mediów społecznościowych skargi złożonej pod koniec września przez matkę małego pacjenta na lekarza nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej informujemy, że Dyrekcja Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej po gruntownym zbadaniu sprawy i poddaniu szczegółowej analizie wszystkich jej aspektów stwierdziła, iż z punktu widzenia medycznego oraz postępowania diagnostycznego nie miały miejsca żadne uchybienia. W efekcie złożona skarga została uznana za bezzasadną.

Jednocześnie przypominamy rodzicom i opiekunom chorych dzieci, że lekarz udzielający świadczeń medycznych w ramach dyżuru nocnej i świątecznej opieki medycznej ma za zadanie udzielać pomocy w stanach nagłego zagrożenia życia i zdrowia oraz skutecznie takim zagrożeniom przeciwdziałać. Jest to więc pomoc natychmiastowa i krótkotrwała, a dalsze leczenie powinno być kontynuowane w placówkach lecznictwa podstawowego.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.