bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 6351

Policjanci sprawdzali czy kierowcy pili alkohol lub spożywali narkotyki

Blisko 600 przebadanych kierujących na zawartość alkoholu lub narkotyków - to wyniki ostatniej akcji bielskiej drogówki „Z narkotykami nie po drodze”. Akcja ta miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem narkotyków lub alkoholu.

Policjanci sprawdzali czy kierowcy pili alkohol lub spożywali narkotyki - 23.08.2018 · fot. KMP Bielsko-Biała


Celem akcji było zwiększenie świadomości kierujących w zakresie negatywnego wpływu narkotyków na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Działania ukierunkowane były na zwalczanie przypadków kierowania pojazdami po spożyciu nie tylko narkotyków, ale także alkoholu oraz jazdy bez zapiętych pasów bezpieczeństwa i przekraczania dozwolonej prędkości.

W czasie akcji mundurowi skontrolowali blisko 600 kierujących sprawdzając, czy nie znajdują się oni pod wpływem środków odurzających lub alkoholu. Stróże prawa wykorzystywali w tym celu nowe urządzenia o nazwach Oratec III i DrugWipe 6. Optymizmem napawa, że ani jeden spośród skontrolowanych kierowców nie znajdował się pod wpływem alkoholu ani też innego, podobnie działającego środka.

BM / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.