bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 30 czerwca 2018
  • wyświetleń: 2424

W niedzielę zabierz psa na darmową przejażdżkę pociągiem!

Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i tym razem zapraszamy do świętowania Międzynarodowego Dnia Psa, który przypada w niedzielę, 1 lipca, wspólnie z Kolejami Śląskimi. W tym dniu czworonożni pupile mogą podróżować pociągami KŚ bezpłatnie.

- Inicjatywa z ubiegłego roku spotkała się z ciepłym przyjęciem wśród właścicieli czworonogów - gościliśmy wówczas ok. 40 psów pokładach naszych pociągów. Stąd też również tym razem z przyjemnością przyłączymy się do obchodów Międzynarodowego Dnia Psa - informują pracownicy spółki Koleje Śląskie.

Możliwość bezpłatnego przewozu psów obowiązuje we wszystkich pociągach przez całą niedzielę (wyjątek stanowi jedynie odcinek przygraniczny Chałupki - Bohumin oraz pociągi Ornak na odcinku Żywiec - Zakopane). Pamiętajmy przy tym, że właściciel psa musi posiadać bilet dla siebie oraz powinien zadbać o bezpieczeństwo swojego czworonożnego przyjaciela, zaopatrując się np. w smycz i kaganiec. W letnim okresie warto również pamiętać o zabraniu wody dla psa - tutaj z pomocą może przyjść np. Centrum Obsługi Pasażera na dworcu w Katowicach, gdzie wystarczy poprosić obsługę o podanie miski ze świeżą wodą.

- Zachęcamy wszystkich właścicieli do zabrania swoich czworonożnych przyjaciół w kolejową podróż i przetestowania, jak podróżuje się z psem Kolejami Śląskimi. Dobrze przy tym pamiętać, że na co dzień bilet na przewóz psa kosztuje w naszych pociągach tylko 2 złote, warto zatem zabierać ze sobą pupili w podróż nie tylko od święta - zachęcają pracownicy Koleje Śląskie.

BM / bielsko.info, źródło: Koleje Śląskie

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.