Reklama

Wiadomości

  • 30 maja 2018
  • wyświetleń: 6069

[ZDJĘCIA] Plaża w centrum miasta? Postulat Klubu Gaja ciągle aktualny

Dziś punktualnie w południe przy rzece Białej w samym centrum miasta Klub Gaja i uczestnicy międzynarodowych warsztatów edukacyjnych poświęconych rzekom zasygnalizowali konieczność wspólnej troski o czyste rzeki w Europie.

Happening Klubu Gaja przy rzece Białej - 30.05.2018 · fot. bielsko.info


Happening nad Białą zakończył jeden z cykli warsztatów edukacyjnych poświęconych problemom rzek i zanieczyszczeniu wody. Podczas trwających właśnie zajęć terenowych 45 uczniów szkół średnich z Polski, Chorwacji i Włoch biorących udział w międzynarodowym projekcie "Written on Water" prowadzi badania rzeki Koszarawy w Beskidzie Żywieckim.

Lider Klubu Gaja, który kilka lat temu zgłosił propozycję utworzenia kameralnej plaży w centrum Bielska-Białej przy moście na ulicy 11 Listopada, przypomniał pomysł Gai sprzed kilku lat.

- Stoimy tuż przy rzece Białej, do której ciągle nie możemy wejść. Tu obok nas powinny być schody, żeby ludzie mogli schodzić do wody. Od lat prosimy, żeby było to możliwe, ale instytucje ciągle nie mogą się dogadać. Są miasta, w których się to udało. Potrzeba tylko odrobinę dobrej woli. Ta rzeka powinna być otwarta na mieszkańców - mówił w rozmowie z naszym portalem prezes Klubu Gaja Jacek Bożek.

Happening Klubu Gaja przy rzece Białej - 30.05.2018
Jacek Bożek, prezes Klubu Gaja · fot. bielsko.info


Włosko-polsko-chorwacki projekt "Written on Water" prowadzonych w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+ , którego partnerem jest Klub Gaja, ma na celu poprzez innowacyjne zajęcia praktyczne rozwijać świadomość ekologiczną uczniów szkół średnich oraz zainteresować ich zawodami związanymi z nauką.

Centralnym punktem projektu jest również współpraca nauczycieli i trenerów oraz wymiana metod dydaktycznych i naukowych. Głównym tematem wspólnych działań są rzeki i woda, która jest jednym z podstawowych elementów przyrody, decydującym o istnieniu życia na Ziemi, a także niezastąpionym w życiu i gospodarce człowieka zasobem, który należy poznać, zrozumieć i chronić.

Zapis relacji na żywoLoading...

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.