bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 26 maja 2018
  • 27 maja 2018
  • wyświetleń: 4170

Zaprezentują pojazd, który może pokonywać strome wzniesienia

Za nami:

W niedzielę 27 maja w godzinach od 11.00 do 17.00, na stoku Dębowca w Bielsku-Białej odbędzie się pokaz czterokołowych pojazdów elektrycznych typu SWINCAR.Swincar to pojazd 4-kołowy, każde koło ma swój napęd elektryczny, przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Każdy może z niego korzystać, zarówno w ruchu miejskim, jak i w trudnym terenie, bo pojazd może wjeżdżać pod bardzo wysokie, niemal pionowe wzniesienia. Swincar ma też możliwość doczepienia przyczepy.

Jest to pojazd ekologiczny z zastosowaniem najnowszej generacji baterii żelazowo litowych, dzięki czemu jest również ekonomiczny w eksploatacji. Na specjalny pokaz do Bielsko-Białej Swincar przyjedzie aż z drugiego końca Polski, z Bydgoszczy, gdzie ma siedzibę jedyny dystrybutor tych pojazdów.

swincar
Swincar · fot.


Dlaczego warto spojrzeć na ten wynalazek? Może być wykorzystywany przez osoby niepełnosprawne, jak również zainteresowane ekologią, ze względu na elektryczny napęd. Może stać się alternatywą dla pojazdów miejskich, szczególnie w miastach, bo warto pamiętać, że za dwa lata wejdą w życie przepisy nakazujące, aby co najmniej 10% pojazdów miejskich było elektrycznych - ten rower to doskonała alternatywa, bo może osiągać prędkość do 40 km na godzinę.

Pokaz, który odbędzie się w niedzielę 27 maja w godzinach 11.00-17.00 na terenie stoku Dębowca, organizuje Mała Polska Flota Powietrzna, która przedstawiła mieszkańcom Bielsko-Białej wiatrakowce.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.