bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 maja 2018
  • wyświetleń: 12553

16-latki zatrzymane w centrum miasta. Miały przy sobie marihuanę

Do sądu rodzinnego trafi wkrótce sprawa dwóch 16-latek, u których policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej odnaleźli środki odurzające. Nieletnie zostały zatrzymane wczoraj po południu na bielskiej ul. Mostowej.

Tuż po godzinie 17.00, w centrum miasta, policjanci zauważyli nastolatki, które na ich widok wyraźnie starały się uniknąć kontroli. Jedna z nich odrzuciła trzymany w ręce niewielki pakunek. Jak się okazało, była to marihuana. Pozostałe środki odurzające, policjanci odnaleźli w czasie przeszukania 16-latek.

Nieletnie trafiły do policyjnej izby dziecka. Dzisiaj zostaną przesłuchane i usłyszą zarzuty. Za swoje czyny odpowiedzą wkrótce przed sądem rodzinnym. Sąd może udzielić im upomnienia, wyznaczyć nadzór kuratora, a w ostateczności orzec o umieszczeniu w zakładzie wychowawczym lub poprawczym.

To nie jedyne młode osoby zatrzymane wczoraj przez policjantów z bielskiego samodzielnego pododdziału prewencji za posiadanie narkotyków. Około 17.30 w Bielsku-Białej na ul. Cieszyńskiej, mundurowi zatrzymali 27-latka z powiatu bielskiego, który posiadał marihuanę. Zatrzymany został przewieziony do policyjnego aresztu. Dzisiaj zostaną mu ogłoszone zarzuty, a o jego dalszym losie rozstrzygnie prokurator. Grozi mu do 3 lat więzienia.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.