bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 13 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 5974

Czesi zapłacą po 200 koron czeskich za przejażdżkę starym Ikarusem

W sobotę 14 kwietnia w Bielsku-Białej odbędzie się nietypowe wydarzenie zorganizowane przez czeski portal mhdzive.cz. Administrator czeskiej strony internetowej, poświęconej komunikacji miejskiej, organizuje przejażdżkę przegubowym Ikarusem 280.70E, który na ten okolicznościowy przejazd udostępni Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej.

mzk, ikarus, autobus
Czesi zapłacą po 200 koron czeskich za przejażdżkę starym Ikarusem · fot.


Za przejażdżkę przegubowym Ikarusem po Bielsku-Białej, połączoną z przystankami na wykonanie zdjęć, Czesi zapłacą po 200 Kč, czyli około 35 złotych. Fotojazda rozpocznie się o godzinie 10.30 pod bramą Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej. Osoby zainteresowane imprezą mogą skontaktować się z zorganizatorem pod adresem martin.placko@mhdzive.cz.

Po bielskich ulicach kursuje już tylko kilka sztuk przegubowych Ikarusów. To ostatnie miesiące kursowania kultowych przegubowców. W tym roku węgierskie pojazdy zostaną wycofane z eksploatacji i znikną z ulic Bielska-Białej.

fotojazda

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.