bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 listopada 2017
  • wyświetleń: 2260

"Bądź i Ty bezpieczny" - uczniowie klas pierwszych otrzymali odblaski

Ponad 1300 pierwszoklasistów z Bielska-Białej i powiatu bielskiego uczestniczyło w spotkaniu pod hasłem „Bądź i Ty bezpieczny”, które odbyło się w Zespole Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej. Wszystkie dzieci otrzymały elementy odblaskowe.

"Bądź i Ty bezpieczny" - 11.2017 · fot. KMP Bielsko-Biała


Do udziału w spotkaniu zaproszone zostały dzieci z klas I szkół podstawowych oraz ich rodzice, opiekunowie, a także nauczyciele wychowania komunikacyjnego. Głównym celem przedsięwzięcia było promowanie używania elementów odblaskowych, a przez to podniesienie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy dzień jest krótki, a warunki atmosferyczne znacząco pogarszają widoczność na drogach.

W programie imprezy przewidziano, m.in. pokazy filmów pod tytułem: „Jak być bezpiecznym na drodze” oraz „Noś odblaski! Daj się zobaczyć!”, przedstawienie teatralne poruszające kwestie bezpiecznej drogi do szkoły, pokaz odzieży z najnowszymi trendami mody odblaskowej przygotowany przez uczniów z Bielskiego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Przemysłowego, a także zabawy i konkursy z nagrodami dla dzieci prowadzone przez uczniów klasy policyjnej ZDZ w Bielsku-Białej.

"Bądź i Ty bezpieczny" - 11.2017
"Bądź i Ty bezpieczny" - 11.2017 · fot. KMP Bielsko-Biała


Każdy z uczestników spotkania otrzymał elementy odblaskowe, książeczkę edukacyjną „Bądź bezpieczny na drodze” oraz słodkie niespodzianki. Policjantom towarzyszył Sznupek - maskotka śląskiej policji, który rozdawał odblaskowe elementy.

Organizatorami przedsięwzięcia był Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej oraz Fundacja na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej.

"Bądź i Ty bezpieczny" - 11.2017
"Bądź i Ty bezpieczny" - 11.2017 · fot. KMP Bielsko-Biała

BM / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.