bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 września 2017
  • 16 września 2017
  • wyświetleń: 7211

W Ostrawie znów będzie głośno! Rozpoczynają się kolejne Dni NATO

W weekend na lotnisku w Mosznowie pod Ostrawą odbędzie się kolejna edycja jednej z największych imprez lotniczych w Europie - Dni Nato połączone z Dniami Sił Powetrznych Armii Republiki Czeskiej.

Reklama

Dni NATO w Ostrawie - 18.09.2016 · fot. bielsko.info


Widzowie tegorocznych Dni NATO w Ostrawie & Dni Sił Powietrznych Armii RC mogą liczyć na dalszy premierowy udział przedstawicieli krajów spoza Europy. Na lotnisku w Mosznowie, po raz pierwszy w Republice Czeskiej, będzie można obejrzeć wystąpienie grupy akrobacyjnej Saudi Hawks z Arabii Saudyjskiej.

- Po Jordanii, Arabia Saudyjska jest kolejnym krajem, którego siły zbrojne wystąpią na naszej imprezie. Jest dla nas wielkim zaszczytem i wyróżnieniem, że na lotnisko mosznowskie udaje się przyciągnąć uczestników z tak odległych krajów - mówi Zbyněk Pavlačík, prezes Jagello 2000, główny organizator akcji.Wystąpienie saudyjskiego zespołu często jest porównywane z grupą Red Arrows nie tylko dlatego, że brytyjscy lotnicy pomagają w przygotowaniach swoim kolegom z Arabii. Oba zespoły wykorzystują samoloty Hawk - grupa Saudi Hawks lata na siedmiu maszynach pomalowanych na zielony i biały kolor.

Ponadto po dwóch latach ponownie na Dniach NATO w Ostrawie lotnictwo francuskie wystąpi z pokazem powietrznym pary samolotów Mirage 2000. W swojej nowej premierze wystąpi nowo powstały zespół Couteau Delta na maszynach Mirage 2000D.

Pokaz Zespołu Akrobacyjnego "Orlik" - 28.08.2016
Pokaz Zespołu Akrobacyjnego "Orlik" - 28.08.2016 · fot. bielsko.info


Tradycyjnie w bardzo mocnym składzie wystąpi polskie lotnictwo. W Mosznowie zaprezentuje się zespół akrobacyjny Orlik. W powietrzu wystąpi także śmigłowiec ratunkowy W-3 Sokół. Na wystawie na pokazie statycznym można będzie podziwiać MiG-29 czy też transportowy An-28.

- Maszyny śmigłowe wobec odrzutowych oferują świetne możliwości manewrowania na małej przestrzeni i przy niskich prędkościach. Dzięki temu zespół akrobatyczny Orlik osiągnął duże sukcesy właśnie przed dwoma laty - opisuje Zbyněk Pavlačík, prezes Jagello 2000. - Od tego czasu zespół wzbogacił swój program o nowe elementy, więc cieszymy się, że ponownie zobaczymy ich i w tym roku - dodaje organizator imprezy.

dni nato


To tylko wycinek z wielkiej imprezy, która przyciąga miłośników lotnictwa i nie tylko. Na czeskim niebie tradycyjnie zobaczymy najabrdziej popularne samoloty wojskowe: Eurofighter Typhoon, MiG-29, Saab 32 Lansen, JAS-39 Grippen i wiele innych maszyn.

Wstęp na Dni NATO jest bezpłatny. W sobotę impreza rozpocznie się o godzinie 9.00 i zakończy o 17.00. Dzień później impreza potrwa o godzinę krócej.

dni nato

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.