bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 maja 2016
  • 30 maja 2016
  • wyświetleń: 8031

Diecezjalne spotkanie diecezjalnej wspólnoty oazowej w Jaworzu - foto

W niedzielę 29 maja członkowie Ruchu "Światło - Życie", nazywanego potocznie ‘Oazą”, Diecezji Bielsko - Żywieckiej spotkali się na swym Dniu Wspólnoty w Jaworzu.

Diecezjalne spotkanie diecezjalnej wspólnoty oazowej w Jaworzu - 29.05.2016


Oazowicze świętowanie rozpoczęli Mszą Świętą w kościele parafialnym, a następnie kontynuowali swe spotkanie w jaworzańskim amfiteatrze, już w formie radosnego pikniku rodzinnego, z licznymi zabawami i konkursami. Gośćmi oazowiczów byli Ks. Biskup Roman Pindel i ambasador zbliżających się Światowych Dni Młodzieży muzyk Ireneusz Dudek (Shakin’Dudi).

Założycielem i duchowym ojcem "Oazy" jest ks. Franciszek Blachnicki. Jego proces beatyfikacyjny rozpoczął się w 1995 roku, 30 września 2015 roku Papież Franciszek podpisał dekret o heroiczności jego cnót, co stanowi otwarcie drogi do beatyfikacji.

Znakiem Ruchu Światło-Życie jest symbol i słowa ΦΩΣ ΖΩΗ (. fos-zoe) - greckie słowa "światło" i "życie". W diecezji bielsko-żywieckiej grupy młodzieżowe istnieją w ok. 60 parafiach, obejmując szacunkowo ok. 1500 osób, 488 osób uczestniczyło w zeszłym roku w rekolekcjach wakacyjnych, Domowy Kościół zwany potocznie "Oazą Rodzin" to 526 małżeństw w 54 parafiach, istnieją też 4 Wspólnoty Dorosłych oraz liczne "Oazy Dzieci Bożych".

Moderatorem Diecezjalnym, tj. osobą odpowiedzialną za Ruch w diecezji bielsko-żywieckiej, jest ks. Ryszard Piętka, a za Domowy Kościół odpowiada ks. Jerzy Musiałek. Księży wspomagają diecezjalne diakonie składające się z osób świeckich, odpowiedzialne za poszczególne obszary działalności Ruchu.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.