bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 marca 2016
  • wyświetleń: 2323

Szkolili ukraińskich strażaków - zdjęcia

13 marca do 20 marca delegacja z Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach, w której skład weszło dwóch strażaków z Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej: dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 1 w Bielsku-Białej - bryg. Zbigniew Mizera oraz dowódca sekcji - mł. kpt. Robert Dunat, brała udział w szkoleniu ukraińskich strażaków z ratownictwa chemiczno-ekologicznego w Tarnopolu.

Szkolili ukraińskich strażaków · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Przez 5 dni strażacy z Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach oraz Komend Miejskich PSP z Bielska-Białej oraz Gliwic szkolili na Ukrainie strażaków obwodu tarnopolskiego z zakresu ratownictwa chemiczno-ekologicznego. Strażacy prowadzili zajęcia teoretyczne oraz praktyczne z użyciem sprzętu stanowiącego wyposażenie samochodu chemicznego.

10 grudnia 2015 roku Komendzie Miejskiej PSP w Bielsku-Białej został uroczyście przekazany nowy ciężki samochód ratownictwa chemicznego marki Iveco, jako podstawowy samochód specjalistycznej grupy ratownictwa chemicznego, jednej z czterech funkcjonujących w naszym województwie. Dotychczasowy ciężki samochód ratownictwa chemicznego na podwoziu Jelcza, który służył bielskim strażakom przez ponad 10 lat, trafił na Ukrainę do Tarnopola.

ab / bielsko.info
źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.