bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 marca 2016
  • 18 marca 2016
  • wyświetleń: 3762

Stwierdzili 197 naruszeń prawa - wideo

W czwartek policjanci z bielskiej drogówki prowadzili działania kontrolne "Pasy". W czasie akcji mundurowi sprawdzali przede wszystkim, czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych.Wczoraj od 6.00 do 22.00 na terenie miasta i powiatu, policjanci przeprowadzili akcję „Pasy”, w której uczestniczyło blisko 40 stróżów prawa. Podczas działań mundurowi skontrolowali 222 kierujących. Stwierdzili 197 naruszeń prawa, w tym 106 przypadków niekorzystania przez kierujących z pasów bezpieczeństwa. Przypominamy, że za wykroczenie to grozi mandat w wysokości 100 zł, a na konto sprawcy dopisywane są 2 punkty karne. Za brak obowiązkowych pasów ukarano także 3 pasażerów.

Obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa w czasie jazdy jest notorycznie bagatelizowany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy jak ważne jest ich zapinanie oraz z tego, że pasy często mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet tragiczną śmiercią w wypadku drogowym. Policjanci do działań "Pasy" wykorzystali lornetki oraz zestawy do automatycznej rejestracji wykroczeń. Podczas kontroli pouczali rodziców oraz dzieci o niebezpieczeństwach wynikających z faktu niestosowania pasów bezpieczeństwa oraz fotelików.

Podsumowanie działań "Pasy" - 17.03.2016 · fot. KMP Bielsko-Biała

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.