bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 1 stycznia 2015
  • wyświetleń: 3604

Kończy się pewien etap Kolegium

Po 21 latach Kolegium Nauczycielskie opuszcza budynek przy ul. Legionów. Od nowego roku będzie mieściła się tutaj siedziba Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli "WOM".

Do końca istnienia Kolegium, czyli do 30 września 2015 roku, w budynku przy ulicy Legionów będzie funkcjonowała jeszcze kolegialna biblioteka. 30 września 2015 roku siedziba Kolegium Nauczycielskiego przy ulicy Krakowskiej zostanie przejęta przez Śląski Zarząd Nieruchomości.

kolegium nauczycielskie
Kolegium Nauczycielskie opuściło budynek przy ulicy Legionów · fot.


Przypominamy, że radni Sejmiku Województwa Śląskiego przyjęli uchwałę o zamiarze likwidacji Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Białej. Zgodnie z uchwałą Kolegium przestanie istnieć 30 września 2015 roku, po zakończeniu cyklu kształcenia przez obecnych słuchaczy.

Uchwała Sejmiku jest konsekwencją ustawowych rozwiązań zaproponowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i przyjętych przez Sejm. Wraz z Kolegium Nauczycielskim zlikwidowane zostanie Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych działające przy ul. Legionów 25. Podobny los czeka kilkadziesiąt kolegiów działających w całej Polsce.

43-300 Bielsko-Biała
ul. ul. Krakowska 30

tel. 33 496 50 60

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA