bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 10 grudnia 2018
  • wyświetleń: 1155

Najgorętszy region Hiszpanii - Andaluzja na wakacje

Materiał partnera:

Andaluzja to najbardziej południowy i najcieplejszy region Hiszpanii. Turyści kochają go za malownicze plaże, gorące lato, wszechobecne rytmy flamenco i wyborną kuchnię. Jednak Andaluzja to także historyczne miasta, których nie sposób nie zobaczyć.

Granada
Granada


GranadaJuż sama nazwa miasta może przyprawić o szybsze bicie serca - tu na pewno nie będzie nudno. Granada nie bez powodu uznawana jest za najbardziej roztańczone miasto na świecie. Muzyka flamenco wręcz wylewa się z każdego baru czy pubu. Tam nie chodzi się na kawę, piwo lub wino - tam chodzi się przede wszystkim tańczyć.

Granada to też światowej klasy zabytki. Na uwagę zasługuje słynna Alhambra - kompleks pałacowy zbudowany przez zamieszkujących te tereny muzułmanów. Przylegające do niego ogrody potrafią zmiękczyć serca nawet największych twardzieli. Granada leży niemal u stóp Sierra Nevada, dlatego zimą roi się tu od narciarzy.

KadyksNiezwykłe miasto uznawane za najstarsze w Europie i jedno z niewielu, gdzie zachowały się brukowane przed wiekami place i ulice. Za najważniejszy zabytek uznaje się Katedrę Santa Cruz, ale z pewnością nie jest to jedyne miejsce, do którego warto się wybrać. Nie można pominąć Castillo de San Sebastián i Castillo de Santa Catalina, dwóch zamków wchodzących w skład miejskich fortyfikacji. Kadyks słynie nie tylko ze swojej długiej historii, ale także wyjątkowego poczucia humoru mieszkańców.

Kordoba
Kordoba


KordobaKolejne historyczne miasto. Szczyci się między innymi dawną świetnością - w X wieku liczyło aż milion mieszkańców. Dziś największą chlubą miasta są zabytki, przede wszystkim meczet Mezquita, niezwykła budowla, w której mieści się katedra rzymskokatolicka. W mieście znajdziemy więcej ciekawych miejsc. Warto przespacerować się mostem Puente Romano, zwiedzić Dzielnicę Żydowską i ruiny pałacu Medina Azahara. Za lokalny przysmak uważa się ogon byka.

Malaga
Malaga


MalagaNadmorskie miasto, w którym urodził się Pablo Picasso. W mieście znajdziemy muzeum poświęcone wyłącznie słynnemu malarzowi. Jednak nie powinniśmy mylić go z muzeum, które znajduje się w domu malarza - Muzeum Sztuk Pięknych.

Na pewno warto udać się na zamek Gilbarfaro, choćby po to, by popatrzeć z daleka na Gibraltar i Afrykę. Sam zamek także wart jest uwagi i zainteresowania. W mieście nie brak też innych ciekawych zabytków oraz pijalni wina i tawern urządzonych w unikatowym, lokalnym stylu.

Festyn Flamenco


SewillaHistoryczna stolica Andaluzji, według legendy założona przez samego Herkulesa. Co roku w kwietniu odbywa się tu Festyn Flamenco. Przy tej okazji organizowane są walki byków - w mieście znajduje się najstarsza przeznaczona do tego celu arena. Najbardziej charakterystyczny dla Sewilli jest półkolisty Plac Hiszpański i gotycka Katedra, zbudowana z prawdziwym rozmachem - w założeniu miała przewyższyć wszystkie tego typu budowle w Europie. Tu właśnie znajduje się sarkofag Krzysztofa Kolumba. Sewilla to niewątpliwie najgorętsze miasto w Hiszpanii. Słupek rtęci potrafi tu osiągnąć aż 50°C!

Costa del Sol
Costa del Sol


RondaMiasto niezwykłe, bo położone po dwóch stronach głębokiego wąwozu Guadalevin. Łączy je most Puente Nuevo. Wybudowano go w XVIII wieku i zajęło to aż 34 lata. Widok przy przechodzeniu przez most wart jest wizyty w Rondzie. Oprócz zabytkowej architektury miasto może pochwalić się licznymi jaskiniami z malunkami naskalnymi - pamiątką po pierwszych w tym regionie osadnikach.

Jerez de la FronteraMiasto dla koneserów wina i koni. Tu właśnie mieści się winnica, w której produkuje się szczególny rodzaj trunku - sherry. Winnica jest otwarta dla turystów, można ją zwiedzać, a przy okazji usłyszeć kilka ciekawostek na temat produkcji sherry.

Osobną atrakcją jest słynna stadnina koni rasy andaluzyjskiej i pokazy ich... tańców flamenco!

Wybierasz się do Hiszpanii? Poznaj oferty wakacji w Andaluzji na www.itaka.pl.