bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 13 listopada 2018
  • wyświetleń: 2093

22 tysiące par klapków dotarło do Gambii. Podsumowano akcję

Sukces wielu zaangażowanych osób i instytucji oraz radość dzieci w Gambii. Tak można w jednym zdaniu podsumować ogromne przedsięwzięcie, jakim była tegoroczna edycja akcji "Klapki dla Gambii".

Podsumowanie akcji Klapki dla Gambii - 08.11.2018 · fot.


8 listopada w Akademii Techniczno-Humanistycznej odbyło się podsumowanie projektu i wręczenie certyfikatów uczestnictwa, czyli "Paszportów do Gambii". Otrzymali je wszyscy Ambasadorzy tegorocznej akcji.

Przypomnijmy: w akcję zbierania klapków dla dzieci w afrykańskiej Gambii włączyło się w tym roku ponad 300 instytucji (szkoły, przedszkola, parafie, hufce harcerskie, domy kultury, biblioteki) i zebrano ponad 22 tysiące par klapków!

18 i 19 czerwca na hasło "Klapkomania" do naszej bielskiej uczelni przyjeżdżali młodzi wolontariusze, którzy w ramach akcji angażowali się w swoich środowiskach w zbieranie klapków dla rówieśników w Afryce. Klapki przysyłano pocztą i docierały one do Akademii przeróżnymi drogami. Następnie wiele osób - studentów, pracowników naszej uczelni i innych wolontariuszy pracowało z zaangażowaniem przy liczeniu, segregowaniu i kompletowaniu klapków wg rozmiarów i rodzajów: osobno tzw. japonki i osobno crocsy.

Podsumowanie akcji Klapki dla Gambii - 08.11.2018
Podsumowanie akcji Klapki dla Gambii - 08.11.2018 · fot.


Aby pokazać, jak ogromną ilość zebrano, 5 lipca członkowie Koła Naukowego „HORYZONT”, czyli pomysłodawcy i głowni wykonawcy akcji, zorganizowali prezentację klapków połączoną z sesją fotograficzną: klapki rozkładano w różnych miejscach, usypując nimi oryginalny kolorowy dywan na schodach Centrum Handlowego „GEMINI”, w centrum Bielska-Białej oraz na terenie kampusu ATH - wszystko to robiło ogromne wrażenie, a sesja fotograficzna przeszła do historii, kiedy klapki wyścieliły cały trawnik przed budynkiem L.

Równie wielkim wydarzeniem dla społeczności akademickiej był dzień 10 lipca, gdy od wczesnych godzin porannych klapki były pakowane do dużego kontenera, który na teren uczelni przywiozła ciężarówka jednego ze sponsorów akcji. Już po kilku godzinach worki pełne klapków zostały spakowane, a później przetransportowane drogą morską z Polski do portu w Gambii. W całym wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele sponsorów strategicznych, tj. firm OT Logistics SA oraz C.Hartwig SA, które zorganizowały logistykę i transport klapków na Czarny Ląd.

Podsumowanie akcji Klapki dla Gambii - 08.11.2018
Podsumowanie akcji Klapki dla Gambii - 08.11.2018 · fot.


Tydzień później w drogową podróż samochodem terenowym wyruszyli przedstawiciele uczelni i gdy dotarli do Gambii, przejęli z portu kontener i w imieniu wszystkich ofiarodawców rozdali klapki dzieciom w Gambii, odbierając tym samym tysiące uśmiechów i czyniąc wielką radość.

ab / bielsko.info, źródło: ATH Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA