bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 21 czerwca 2018
  • 23 czerwca 2018
  • wyświetleń: 3913

Uczniowie Gastronoma uczyli się we Włoszech jak robić pizzę

15 czerwca w sali koncertowej Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej miało miejsce uroczyste podsumowanie dwuletniego projektu unijnego realizowanego w Zespole Szkół Gastronomicznych i Handlowych "Gotowanie kluczem do sukcesu - praktyki we Włoszech".

Uroczyste zakończenie projektu "Gotowanie Kluczem do Sukcesu - Praktyki we Włoszech" · fot.


Dyrektor Jolanta Wikło uroczyście przywitała gości, a wśród nich: przedstawicieli bielskiej edukacji, dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych i rodziców uczestników projektu. Na scenie, obok scenografii i strojów występujących uczniów, królowała włoska kuchnia i sztuka. Młodzież uczestnicząca w projekcie przedstawiła osadzony we włoskich realiach program artystyczny.

Nauczyciele języka polskiego i historii wprowadzili widownię w świat włoskiego malarstwa i tradycji. Na scenie można było również podziwiać występ śpiewaków operowych. Nauczyciele realizujący projekt podsumowali przebieg praktyk i wręczyli uczestnikom certyfikaty ukończenia projektu.

Beneficjentami projektu "Gotowanie kluczem do sukcesu" byli uczniowie z klasy drugiej technikum o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych. 36 uczestników projektu odbyło czterotygodniowe praktyki zawodowe w renomowanych restauracjach w Rimini we Włoszech.

Partnerem projektu była organizacja Sistema Turismo, która promuje, organizuje i zarządza zdobywaniem doświadczenia zawodowego oraz programami edukacyjnymi. Całkowity budżet projektu wynosił 96 456,00€. Projekt finansowany był z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Dzięki szkoleniu za granicą uczniowie mieli szansę zapoznać się  z metodami i technikami sporządzania potraw i napojów kuchni włoskiej. Była to również okazja do poznania włoskiej kultury, a także do poszerzenia kompetencji językowych, ze szczególnym uwzględnieniem języka zawodowego. Sukcesem nauczycieli stanowiących zespół projektowy jest fakt, że w szkole od stycznia realizowany jest kolejny unijny projekt.: "Gotowanie kluczem do sukcesu - praktyki w Hiszpanii". Tym razem młodzież odbędzie praktyki w Maladze w Hiszpanii.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA