• 21 maja 2018
  • 1 czerwca 2018
  • wyświetleń: 23787

WIDEO, ZDJĘCIA: Biegacze zawładnęli miastem! Kolejny Bieg Fiata za nami

Blisko 2000 osób wzięło udział 26. Biegu Fiata. Biegacze musieli zmierzyć się dziś z wysoką temperaturą. Najszybciej 10-kilometrową trasę biegu pokonał Kenijczyk Hillary Kimaiyo, który do pokonania trasy potrzebował 30 minut i 2 sekund.

Jak co roku trasa biegu głównego na dystansie 10 km (atest PZLA) przebiegała ulicami Bielska-Białej. Start tradycyjnie odbył się przed bramą główną FCA Poland. Następnie uczestnicy pobiegli ulicami: Warszawską, 3 Maja, Zamkową, Partyzantów, gen. Stanisława Maczka, Leszczyńska, Stefanii Sempołowskiej, PCK, Władysława Broniewskiego, Kierową, Romana Dmowskiego na metę zlokalizowaną na pl. Ratuszowym.

26. Bieg Fiata - 27.05.2018 · fot. bielsko.info

Bieg Fiata to jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez biegowych w naszym kraju. Przyciąga biegaczy praktycznie z całego świata. Podczas tegorocznej edycji w biegu nie zabraknie zawodników m.in.: z Kenii, Niemiec, Włoch, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Czech czy Norwegii.

Tegoroczny Bieg Fiata ukończyło 1819 osób. Najszybciej trasę pokonał Kenijczyk Hillary Kimaiyo (00:30:02). Najszybszą kobietą okazała się Kenijka Yones Onyancha (00:36:23). Wśród Polaków najszybciej 10-kilometrową trasę pokonał Andrzej Nowak (00:34:04) i Magdalena Białorczyk (00:39:48). Wszystkie wyniki są dostępne na stronie http://www.wyniki.datasport.pl/results2523/