bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 13 maja 2018
  • 17 maja 2018
  • wyświetleń: 1871

Diecezjalna Pielgrzymka Osób Chorych, Starszych i Nie­peł­nosprawnych

Za nami:

Caritas wraz z Parafią Nawiedzenia NMP w Bielsku-Białej Hałcnowie zaprasza na III Diecezjalną Pielgrzymkę Osób Chorych, Starszych i Niepełnosprawnych do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie.

Diecezjalna Pielgrzymka Osób Chorych, Starszych i
Diecezjalna Pielgrzymka Osób Chorych, Starszych i Nie­peł­nosprawnych · fot.


Pielgrzymka odbywa się corocznie w poniedziałek w oktawie Uroczystości Zesłania Ducha Świętego (drugi dzień Zielonych Świąt - Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła). W tym roku przypada ono 21 maja.

W programie pielgrzymki:
  • godz. 13.30 - możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania,
  • godz. 14.00 - Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra Gregera.


Po Mszy świętej błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na sposób lourdzki. Po nabożeństwie ok. godz. 15.30 - spotkanie przy stole przed ołtarzem polowym przy bazylice.

W zeszłym roku w pielgrzymce uczestniczyło ponad 480 osób z różnych parafii z terenu całej Diecezji. Mszę świętą sprawował Biskup Roman Pindel, który pobłogosławił również chorych Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. pielgrzymi mogli wypocząć i posilić się na świeżym powietrzu w ogrodzie przy bazylice.

BM / bielsko.info, źródło: Caritas Bielsko

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA