bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 19 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 3682

Nie żyje ks. Józef Śliż. Przez wiele lat był proboszczem w Wapienicy

17 kwietnia w godzinach wieczornych zmarł ks. prałat Józef Śliż, emerytowany proboszcz parafii św. Franciszka z Asyżu w Bielsku-Białej Wapienicy.

ks. prałat Józef Śliż
ks. prałat Józef Śliż


Ceremonie pogrzebowe odbędą się według następującego porządku:

czwartek, 19 kwietnia
  • o godz. 10.30 wprowadzenie trumny z ciałem do kościoła i Msza św. - po niej czuwanie modlitewne i możliwość pożegnania się parafian z Księdzem Prałatem do godz. 20.00


piątek, 20 kwietnia
  • od godz. 13.00 czuwanie przy trumnie w kaplicy pogrzebowej,
  • o godz. 13.30 przeniesienie trumny do kościoła i modlitwa parafian,
  • o godz. 14.30 Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra Gregera po czym odprowadzenie na miejscowy cmentarz.


- Bardzo prosimy Wszystkich Parafian o liczny udział w modlitewnym czuwaniu i Mszach świętych z zwłaszcza w ceremonii pogrzebowej w piątek. Informujmy się wzajemnie o tym smutnym wydarzeniu i zachęcajmy do udziału. Okażmy swoją wdzięczność naszemu długoletniemu proboszczowi. A przede wszystkim trwajmy w modlitwie za zmarłego kapłana - informuje ks. Jerzy Matoga, obecny proboszcz parafii w Wapienicy.

Ks. prałat Józef Śliż urodził się 27 listopada 1930 r. w Iskrzyczynie. Po zdaniu matury podjął studia teologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim i formację kapłańską w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Krakowie.

29 czerwca 1954 roku otrzymał święcenia kapłańskie. Posługę duszpasterską sprawował w Chorzowie Batorym - parafia Wniebowzięcia NMP, Biertułtowach - parafia Wniebowzięcia NMP, Czechowicach - Dziedzicach - parafia Królowej Polski, Bielsku-Białej - parafia św. Trójcy, Wapienicy - parafia św. Franciszka a jako proboszcz w Ochabach Małych - parafia św. Marcina i przez 34 lata w parafii św. Franciszka w Bielsku-Białej Wapienicy.

W 2004 roku przeszedł na emeryturę. Dalej mieszkał i służy pomocą duszpasterską w parafii św. Franciszka. Zmarł w Iskrzyczynoie 17 kwietnia 2018 roku.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA