bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 6328

Kolejna sportowa inwestycja w mieście. Powstanie nowa hala

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej ogłosiła przetarg na budowę sali gimnastycznej wraz z zagospodarowaniem terenu. Obiekt powstanie na miejscu istniejącej sali gimnastycznej.

hala ath
Nowy obiekt powstanie na miejscu starej sali gimnastycznej, którą czeka wyburzenie · fot.


Zamówienie obejmuje rozbiórkę starej sali gimnastycznej oraz budowę nowego obiektu o wymiarach 53 x 31 metrów i wysokości 13 metrów, który będzie miał dwie kondygnacje. Na poziomie parteru, czyli w zasadniczym poziomie obiektu, zostanie zlokalizowana sala gimnastyczna oraz pomieszczenia szatniowo-sanitarne i kotłownia. Na piętrze znajdą się pomieszczenia administracji, siłownia, salka squash i pomieszczenia wentylatorni.

W sali gimnastycznej zaprojektowano układ boisk sportowych, składaną widownię oraz ściankę wspinaczkową. W ramach powierzchni przyległej do sali gimnastycznej zaprojektowano, dostępny od strony północno-zachodniej - hol wejsciowy z miejscem wypoczynku i szatnia odzieży wierzchniej. W rejonie holu zaprojektowano sanitariaty dla osób korzystających z sali gimnastycznej i dla osób korzystających z widowni składanej (około 110 miejsc).

hala ATH
Elewacja sali gimnastycznej · fot.


Teren zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie projektowanego obiektu zagospodarowany zostanie wyposażony w elementy małej architektury, takie jak: słupek, ławka, kosz na śmieci, stojak na rowery.

Szacunkowy koszt inwestycji wynosi 7,3 mln złotych. Jak wynika z dokumentacji przetargowej, obiekt powinien być gotowy do 31 sierpnia 2019 roku.

hala ATH
Rzut parteru · fot.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA